KATALOG STRON ISTNIEJE OD 2005 ROKU      PR 5       BL 3990K +      CF 43      TF 38

Zaczepka.net

Większość naszych pierwszych relacji romantycznych kończy się rozstaniem. To naturalne konsekwencja tego, że w młodszym wieku nie wiemy jeszcze, czego chcemy od życia ani jaki partner najbardziej by nam odpowiadał. Czasami jednak pierwsze porażki w poszukiwaniu miłości raz na zawsze na od tego zniechęcają. Tymczasem strach przez zawieraniem nowych związków jest naszym największym wrogiem.
Dlaczego boimy się nowych relacji?
Nikt z nas nie chce zostać odrzucony albo inwestować w relację, która ostatecznie okaże się zupełną katastrofą. Jeśli nasz poprzedni związek zakończył się bolesnym zerwaniem, nie chcemy znowu się na to narażać i ponownie tego przechodzić. Czasami boleśniejsza wydaje się nam wizja odrzucenia. Co, jeśli dla osoby, która nam się podoba, nie będziemy wystarczająco atrakcyjni, żeby zechciała się z nami spotykać? Strach w takich sytuacjach jest jak najbardziej naturalny, ale przestaje być zdrowy w momencie, w którym wyraźnie zaczyna nas ograniczać. Jeśli się go szybko nie pozbędziemy, skutecznie sparaliżuje on nasze ewentualne życie miłosne.
Nowy związek to zawsze pewne ryzyko
Jak każda zmiana, również nowy związek może nie wyjść nam na dobre. Takie same opory mamy przy zmianie pracy czy przeprowadzce do nowego miejsca. To, co jest dla nas nowe, może nas przerażać. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z przyjęcia lepiej płatnej pracy z perspektywami na rozwój czy że nie wynosimy się na swoje od rodziców. Podobnie powinniśmy podejść do związków. I chociaż na pewno będzie to trudniejsze, bo zahaczają o nasze emocje i zmuszają nas do budowania przywiązania, to i ewentualne korzyści, jakie mogą nam przynieść, są niezmiernie większe, bo chociażby partner na całe nasze życie jest w stanie wynagrodzić nam czas i energię zainwestowane w związek.
Nikt nie chce być samotnym
No dobrze, nie do końca nikt, ale znaczna większość z nas woli iść przez życie pod rękę z osobą, którą kochamy albo chociaż podziwiamy. Nasi rodzice spełniają tę rolę, ale nie mogą robić tego wiecznie. Tak naprawdę bardzo często, kiedy boimy się nowych związków, strach ten wynika z silnej potrzeby bycia z kimś. Jeśli sobie to uświadomimy, musimy zadać sobie pytanie, czy jesteśmy bardziej przestraszeni perspektywą nieudanego związku, czy może bardziej niekomfortowa jest dla nas wizja zestarzenia się w samotności. Czasami taka motywacja jest w stanie przekonać nas do przełamania się i założenia konta na portalu randkowym lub do zagadania do kogoś, kto nam się podoba.

Szczegóły strony https://www.zaczepka.net: