KATALOG STRON ISTNIEJE OD 2005 ROKU      PR 5       BL 3990K +      CF 43      TF 38

Fizjoterapeuta Wrocław

Unikalną cechą manipulacji powięzi jest holistyczne spojrzenie na ciało pacjenta. Terapeuta nie skupia się tylko na „miejscu gdzie boli”, ból może wskazywać na pozorne źródła dysfunkcji. Zmiany powięziowe znajdujące się daleko od bolesnego miejsca, zazwyczaj stanowią pierwotną przyczynę bólu. W większości przypadków terapeuta jest w stanie stłumić ostre stany bólowe bez dotykania obolałej części ciała.
To oddalone struktury powięziowe mogą stanowić przyczynę przeciążenia mięśni, stawów lub nerwów, w efekcie czego’ do występowania dolegliwości bólowych, zaburzenia czucia czy ograniczenia ruchomości. W trakcie manipulacji powięzi wywoływany jest umiarkowany stan zapalny. Taki objaw stanowi normalny element leczenia i jest niezbędny, by pobudzić organizm do mobilizacji wyspecjalizowanych komórek by oczyścić, odżywić i odbudować uszkodzone struktury włókniste i włókna kolagenowe składające się na powięź.
Terapeuci lub lekarze będą badać i poddawać terapii takie części ciała pacjenta, które wydają się kompletnie niezwiązane z ośrodkiem bólu. W tym przypadku, istotna jest ocena wszystkich aspektów funkcjonowania organizmu, w celu przywrócenia równowagi całego układu, wspomagając tym samym naturalne procesy regeneracji.

Szczegóły strony https://rehabilitacja.wroc.pl: