KATALOG STRON ISTNIEJE OD 2005 ROKU      PR 5       BL 3990K +      CF 43      TF 38

Kampanie mailingowe - mailingo.pl

Baza mailingowa – jak ją zebrać legalnie? Mailing, choć niedoceniany jest nadal najbardziej skuteczna metodą sprzedaży e-commerce. Podstawa, to zebranie adresów e-mail. Baza mailingowa określa docelową grupę klientów. Tylko legalne działania pozwalają na lepsze poznanie preferencji odbiorców, dlatego konieczna jest własna baza maili. Podstawową zasadą pozyskiwania adresów e-mail, jest nie naruszanie przepisów konsumenckich oraz danych osobowych. Pozwala na to działanie zgodnie z zasadą permission marketing, czyli pozyskaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych odbiorcy i przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną.
Przy pozyskiwaniu danych osobowych pożądane jest, aby umieścić informacje o firmie pozyskuje dane.
Skuteczny i najprostszy sposób budowania bazy mailingowej, to zamieszczenie formularza zapisu na witrynie internetowej. Możliwość subskrypcji powinna znajdować się na każdej stronie. Pozyskanie danych umożliwi identyfikację i kontakt z klientem, wraz z personalizacją przekazu. Można również zweryfikować adres e-mail. Dzięki metodzie double opt-in, czyli prośbie o potwierdzenie rejestracji przy pozyskiwaniu subskrybentów da to pewność, że adres mailowy istnieje.
Zastosowanie odpowiednich zapisów w regulaminie oraz uzyskanie zgody na przetwarzanie danych osobowych sprawi, że baza mailingowa zostanie powiększona o kolejnych odbiorców.
Każda baza maili zebrana w legalny zbiór musi zostać zarejestrowana w GIODO, bez względu na wielkość.

Szczegóły strony https://www.mailingo.pl: