KATALOG STRON ISTNIEJE OD 2005 ROKU      PR 5       BL 3990K +      CF 43      TF 38

Www.jpk-link.pl - Program do JPK

Dla każdej firmy, zarówno małej jak i dużej, istotną sprawą, na jaką powinny zwrócić uwagę, jest jednolity plik kontrolny (JPK). To rozwiązanie wprowadzone przez Ministerstwo Finansów ma za zadanie ułatwić przekazywanie informacji dotyczących księgowości przedsiębiorstwa do organów kontroli skarbowej np. JPK_VAT. Ujednolicony format przekazywania drogą elektroniczną danych umożliwia przeprowadzenie sprawnej i efektywnej kontroli podatkowej. Ma to także przeciwdziałać unikaniu opodatkowania i wyłudzeniom VAT.
By obsłużyć pliki JPK przedsiębiorcy wykorzystują oprogramowanie komputerowe. Jednym z nich jest program JPK Link, który sprawia, że pliki JPK można sprawnie wygenerować, sprawdzać, poprawiać i przeglądać oraz przesyłać do fiskusa. Zdarza się, że firma posiada kilka placówek, lub też księgowość prowadzona jest w różnych systemach księgowych. Wtedy konieczne jest przed wysyłką łączenie plików JPK. Taką właśnie opcję posiada program do JPK Link.
Scalanie JPK jest procesem kilkuetapowy. Na początku sprawdzane jest, czy plik źródłowe otrzymane z kilku programów księgowych lub różnych miejsc rejestracji danych mają prawidłowa budowę. Następnie są one łączone, a wygenerowany plik JPK podlega weryfikacji formalnej. Użytkownik ma możliwość śledzenia i kontrolowania całego procesu łączenia plików JPK. Wymagany jest jeszcze podpis i elektroniczna wysyłka JPK do MF.
Co ważne, korzystając z tego programu do JPK, firma nie musi przeprowadzać zmian w dotychczasowym sposobie księgowania, a do celów deklaracji VAT postępuje jak wcześniej, bo JPK Link połączy bazy danych i wygeneruje jeden plik JPK, w którym każdy dokument jest wykazany w odrębnej pozycji.
Program do JPK Link jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla biur rachunkowych, firm wielooddziałowych i jednostek samorządu terytorialnego, czyli wszędzie tam gdzie konieczne jest łączenie JPK.

Szczegóły strony https://www.jpk-link.pl: