KATALOG STRON ISTNIEJE OD 2005 ROKU      PR 5       BL 3990K +      CF 43      TF 38

Oferta banków i kredytów konsolidacyjnych - ofertabankow.pl

Chcesz wiedzieć, gdzie jest tani kredyt konsolidacyjny? Ale jest również dobrze wiedzieć, co to oznacza, że kredyt jest tani. Rata kredytowa będzie mała? Niekoniecznie. Bo przecież im bardziej jest wydłużany czas kredytowania, tym rata musi być mniejsza. Ważny jest koszt kredytu i to całkowity. Ale przy dużych kredytach i długim czasie spłaty, bardzo ważne staje się wysokość oprocentowania nominalnego takiego kredytu.
Ważne jest to, aby zwłaszcza w przypadku kredytów konsolidacyjnych, to oprocentowanie było w miarę jak najniższe. Możesz zapytać: dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, ale nieco długa. Od oprocentowania zależy to, ile odsetek zapłacisz. Jednym słowem, im mniejsze jest oprocentowanie nominalne kredytów (bo czym innym jest roczne rzeczywiste), tym mniejszy będzie koszt zapłaconych odsetek. A przecież, i to po drugie, kredyty konsolidacyjne nie są pożyczane na rok czy dwa, ale na lat kilka co najmniej. Znacznie dłużej niż kredyty gotówkowe.
Co oznacza, że to jest tani kredyt konsolidacyjny? Zwracajmy uwagę na oprocentowanie. Obecnie przy wysokich stopach nie może być ona super niskie, ale w jednym banku jest bardziej korzystne, a w innym mniej. Zwracajmy uwagę przeglądając oferty kredytów konsolidacyjnych na ofertabankow. pl właśnie na wysokość oprocentowania, bo to zadecyduje o odsetkach. Druga sprawa również ważna i absolutnie o tym należy pamiętać. Rata kredytowa jest również istotna, co oprocentowanie. Bo mała rata, czy niższa od sumy konsolidowanych kredytów, nie bierze się z powietrza. Tylko wydłużając odpowiednio czas spłaty można ją obniżyć. A to pozostaje bezpośrednio z tym, co już zostało powyżej napisane: dłuższy czas spłaty, to więcej odsetek do zapłacenia. A jeszcze przecież kredyt konsolidacyjny nie jest pożyczany na małe kwoty i często znacznie większe niż każdy inny kredyt gotówkowy.
Dobra wiadomość jest taka, że oprocentowanie nominalne kredytów konsolidacyjnych jest niższe w promocjach. Warto to mieć na uwadze szukając jakiegoś tańszego kredytu na skonsolidowanie zobowiązań bankowych. W promocji może być znacznie taniej. I tak jest w istocie.
Banki, które mają w swoich ofertach kredyty dla nowych klientów, często oferują je w promocji. A promocja oznacza, że np. oprocentowanie nominalne kredytu jest tańsze niż w innym banku. Zwłaszcza, jeżeli oferta jest standardowa, dla zwykłego klienta banku. Jeżeli zależy nam na tym, aby jednak mniej oddać dodatkowo, to należy poświęcić nieco czasu, nawet kilka dni, i sprawdzić w którym banku oprocentowanie nominalne będzie promocyjne. 10% czy 12%? To już zależy od aktualnego poziomu stóp procentowych oraz propozycji kredytowych w bankach.
Podsumowując. Jeżeli zależy tobie na tańszym zobowiązaniu, nie ma teraz znaczenia, czy jest to konsolidacyjny czy gotówkowy, warto sprawdzać koszty i przynajmniej znaleźć czas, aby dwa kredyty porównać. Bo faktycznie może być taniej.

Szczegóły strony ofertabankow.pl: