KATALOG STRON ISTNIEJE OD 2005 ROKU      PR 5       BL 3990K +      CF 43      TF 38

Szlaban parkingowy ANGA

Anga oferuje sprzedaż i montaż szlabanów pakrkingowych BFT. Szlabany Parkingowe to nasza specjalność. Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie planowania inwestycji związanej z zakupem i montażem szlabanu automatycznego. Przed wyborem rozmiaru należy zbadać jaki przejazd ma nam zamknąć dany szlaban. Pamiętajmy także o tym, że do ramion 5 m i powyżej producenci zalecają stosowanie podpory stałej lub ruchomej, czyli unoszonej z ramieniem.

Na rynku jest bardzo wiele firm, które oferują szlabany parkingowe. Wybraliśmy BFT, ponieważ na tle innych firm ma bardzo wysoką jakość. Nasi klienci oraz instalatorzy bardzo chwalą sobie wysoką dostępność części. Posiadamy sprawny serwis w Zielonce pod Warszawą gdzie można od ręki zamówić części, ponieważ na miejscu jest nasz magazyn. Dlatego w przypadku uszkodzenia szlabanu jego naprawa trwa bardzo krótko i nie jest droga. Szlabany parkingowe to główny filar naszej firmy.

Jaki szlaban wybrać i jak zabezpieczyć przejazd

Istnieją dwie grupy produktowe jeśli chodzi o szlabany. Pierwsza to szlabany do użytku w miejscach o małej częstotliwości ruchu, które nie będę podłączane pod dodatkowe systemy - np. system parkingowy. Druga to szlabany przemysłowe dedykowane do miejsc o dużej częstotliwości ruchu. Jest kilka sposobów zabezpieczenia szlabanu. Szczególnie w sytuacji kiedy mamy wielu użytkowników szlabanu np. na wjeździe na parking i każdy użytkownik posiada pilot sterujący wówczas należy szlaban zabezpieczyć przed możliwością niechcianego opuszczenia ramienia w momencie kiedy na linii wjazdu będzie znajdował się pojazd lub człowiek. W tym celu należy zastosować fotokomórki zabezpieczające.
Zestaw fotokomórek składa się z nadajnika i odbiornika. Pomiędzy tymi elementami tworzy się linia (niewidzialne światło podczerwone). Jeżeli linia ta zostanie "przecięta" wówczas szlaban nie wykona pełnego ruchu zamknięcia rozpoznając w ten sposób, że pod ramieniem znajduje się jakiś element zasłaniający. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo pracy szlabanu i jest bardzo często stosowane.

Innym sposobem zabezpieczenia przejazdu jest lampa ostrzegawcza, której zadaniem jest sygnalizowanie ruchu ramienia. BFT posiada różnego typu lampy ze światłem żółtym lub niebieskim. Lampa jest bardzo estetyczna i widoczna z daleka. Szczególnie dobrze sprawdza się przy wyjazdach na ruchliwy chodnik lub ścieżkę rowerową. Wtedy przy otwieraniu szlabanu widać z daleka, że pojazd wyjeżdża, co także zwiększa bezpieczeństwo pracy szlabanu wjazdowego.

Szczegóły strony www.anga-handel.pl: